23 Mart 2013 Cumartesi

500DOS"İnsanlar bir noktada birbirlerine aşık olurlar. Belki geçici. Belki yanlış zamanda. Belki çok geç. Belki de sonsuza kadar." (500DOS)

18 Mart 2013 Pazartesi

Hüzün - Ayşe Kulin

Cumartesi günü fuara ikinci gidişimde dedim ki "Hüzün'ü de alayım,seri tamamlansın." 
Adı gerçekten yakışmış içeriğine.Ayşe Kulin ne çok üzülmüş,ne çok mücadeleler vermiş."Hayatımı yazsam roman olur" dedikleri türden bir hayatı var zaten.
Fotoğraflara baktığınızda çok güzel bir kadınmış Ayşe Kulin gençken.Ayrı bir havası varmış.
Zaten güzelliğinden de çok çekmiş.
Çok beğendim kitabı,bir günde okuyup bitirdim.Bu seriyi okumayan varsa okumalı bence.Ama arka arkaya okuyun ki,sonradan benim gibi "Bunun hikayesi neydi?" demeyin.Çünkü kalabalık bir ailesi var Kulin'in :)

Hayat kitabı yorumum için.16 Mart 2013 Cumartesi

Benim Gözümden Bursa 11.Kitap Fuarı ve Aldıklarım #2

Kitap fuarı 1.gün

Geçen hafta gidip şikayet ettiğim fuar için bütün sözlerimi geri almak istiyorum ! O halime şükretmem gerekirdi,bu haftaki neydi !! Yok böyle bir kalabalık! Daha sabahtan çok fazla kalabalıktı.Ve otobüste balık istifi olunca keyfim çok kaçtı.Biraz ıslandık,çokça yorulduk hatta yeni geldim ve yorgunluktan ölmek üzereyim ama yine de güzeldi :) Kitap fuarı maceram burda biter :)
Geçen sefer daha çok kitap alışverişi üzerineydi.Bu sefer söyleşiye de katıldım ve 3 yazarla daha tanıştım :)
İlk önce tanıştığım yazarlardan bahsedeyim:
 Gülten Dayıoğlu'nun kitaplığımda bir kitabı vardı,ne olur ne olmaz diye yanıma almıştım.Onca çoluk çocuğun arasına girip imzalattım :))
Yazarları böyle benim için imzalarken çekmeyi seviyorum :)
İpek Ongun çook tatlıydı.O kadar güler yüzlü ve sıcakkanlı bir kadın ki.Herkesle sohbet ediyor.Kitaplığımdaki iki kitabı getirmiştim,onları da imzalattım.Gerçi bir kaç kitabı daha vardı ama onları da başka zaman :)
Bir de Üstün Dökmen var.Onun da kitabı kitaplığımda vardı "Küçük Şeyler" i imzalattım.Önce söyleşisi de vardı Üstün Dökmen'in.

Söyleşilere gelecek olursak ;


Canan Tan yeni çıkan kitabı Hasret'i anlattı söyleşisinde.Mübadeleyle harmanlanmış bir hasret romanı.Epey merak ettim.

Üstün Dökmen bu pozları kendisi verdi.Fotoğraf çekebilirsiniz diyerek:) Ben ancak yarısına katılabildim söyleşinin,çünkü çok kalabalıktı darlandım.Zaten salona çok az sandalye koymuşlardı.Canan Tan'da otururken önlere geçelim filan diye bakınırken bir de ayakta kaldık :) O yüzden yarısını izleyebildim.
Bugün aldıklarıma gelelim :
 Epsilon'da 3 kitap 12 lira kampanyası vardı.Ben de bu kitapları aldım.Rus Kışı'nı İrem'de gördüm sanıyordum yanılmamışımm :) Okuyanlar var mı bu kitapları?
Buket Uzuner'in Yolda kitabını 3 liralık kitaplar arasında gördüm ve aldım.Ayşe Kulin'in kitabını ise seriyi tamamlayayım,son bir kitap kaldı okuyayım diye :)
Ve kitap fuarı maceram burda 15 kitapla biter! Yarın zaten son günn.
Yoruldum ama değdi ! :)

15 Mart 2013 Cuma

Eve Dönüş

 Eve Dönüş'ü bugün okuyup bitirdim,ama ne bitiriş,patladım sıkıntıdan.
Kitabın baştan aşağı kurgusu çok kötü ! Sonlarına doğru -yorlardı diye giderken aralarda -dım diye bitiyordu cümleler.
Daha çok dini bir bilginin üzerine bir olay kurgusu oluşturulmaya çalışılmış ama kesinlikle olmamış.Sıkıntıdan patladım okurken.

14 Mart 2013 Perşembe

Hayat - Ayşe Kulin

Kitap fuarındaki son imzalı kitabım da bittii :) Gerçi Cumartesi tekrar gitmeyi ve Hıfzı Topuz'un imza gününe katılmayı da düşünüyorum ya neyse:)
Hayat yine çok güzeldi.Ayşe Kulin'in hayatını okuyorsunuz ve bunun devamı niteliğinde Hüzün'de var.Cumartesi günü kitap fuarından onu da almayı düşünüyorum.Çok güzeldi ve çok da etkilendim.
Ayrıca kitabın sonunda Ayşe Kulin'e ve ailesine ait bir çok fotoğraf var.O fotoğraflardan anladım ki,Veda ve Umut'un kapağındakiler gerçek kişilerin fotoğrafları.

Altı Çizilen Cümleler:
- Elde edilen vergi,halka sunulacak hizmete kafi gelemeyeceğinden dolaylı vergilere başvurulacaktı.Sırf bu yüzden,biz Türkiye'de elektriğe,suya,telefona ve benzine dünyada benzeri görülmemiş fiyatlar öderiz.Türk olmak biraz da oturduğumuz dalı kesmek,ileriyi değil sadece an'ı düşünmek olduğu için. sf:42

-Tuhaf bir ülkeydi benim memleketim.Birilerinin başı mutlaka dertte oluyordu.Memleketin tüm insanlarının dertsiz tasasız yaşayabilecekleri bir günün güneşi henüz doğmamıştı bu topraklarda! sf:273Veda (1.kitap)
Umut (2.kitap)
Kitap fuarı   yazılarım için üzerlerine tıklayınn :)

11 Mart 2013 Pazartesi

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri

Biliyorsunuz ki kitabımı geçen gün kitap fuarında imzalatmıştımm :) O yüzden imzalı kitaplara öncelik vermek istedim.Aldım içeceğimi ve başladım okumaya.Dili o kadar güzel ki,su gibi akıp gidiyor kitap ve bir çırpıda okuyorsunuz.Kısacası çok beğendim :)

Altı Çizilen Cümleler:

Uykunun büyülü zarından sıyrılıp,günün iç sıkıcı gerçeğini giyebilmek için,yaşamının sıradan bir nesnesine dokunman gerekiyor. sf:43
"Bana gördüklerinizi getirmeyin.Bana gördüklerinizin ardındakini getirin.Eğer bir şeyin arkasını görmek için çaba harcamazsanız,o size istediği kadarını gösterir.Çünkü unutmayın,her şey aslında göründüğünden farklıdır." sf:117


10 Mart 2013 Pazar

Kitap Kulem#2

Ben bu şarkı eşliğinde okunacaklar listemi hazırlayadurayım,sizlere de an an bu fotoğrafları yetiştirmek istediim :) Ayrıca ilk yazdığım Kitap Kulem yazımdan bu yana ne çok kitap okuyup bitirdiğimi fark ettim.Yaşasın! Gazeteden topladığım acayip baskı hatalı klasikler ve öbür klasikler dışında hepsi okunmuş.
Bunlar okumam gereken klasikler.Gençlik Yılları,Madam Bovary,Araba Sevdası kuzenimden aldıklarımdan.Okunup geri verilecek.


Bunlar ise dün fuarda aldıklarıım.Fuar yazımı okumadıysanız buyrun. Hayat ve Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri imzalı ;)) 


Toplam 27 tane kitap var.
Artık bunları kağıda dökme zamanı.Siz bu yazıyı okurken,ben de bunu yapmış olacağım :))

9 Mart 2013 Cumartesi

Benim Gözümden Bursa 11.Kitap Fuarı ve Aldıklarım

Yetkililer düşünmüşş,taşınmış . "Biz bu fuarı nereye koysak da insanlar gelirken çok zorluk çekse,97lerde sürünse.." diye.Nihayet Buttim'i bulmuşlar hedefi tam on ikiden vurarak.
Otobüsünden,kalabalıklığından çok şikayet etsem de,harika bir fuar günü oldu benim için!
Ne kadar heyecanlı olduğumu sizler de dünkü yazımdan biliyorsunuz zaten.
Kütüphaneme de bugün 2 imzalı kitap ve belleğime Ayşe Kulin'li,Yekta Kopan'lı imza günleri kattım :))
En baştan başlamak gerekirse..Geldiğimde çook yorgundum,ancak hemen fotoğrafları çekip bloga yazı yazmak istedim sıcak sıcak :)
Ben daha çok kampanyaları takip ettim.Kitapları öbür türlü de alabileceğimi düşündüm,o yüzden en iyisi kampanyalardan yararlanmaktı! Aldıklarıma gelelim ve önce imzalılardan başlayalımm.
Ayşe Kulin önümdeki kız için imzalıyor..
Benim imzalattığım kitap ise Hayat.Ayşe Kulin bunun bir seri olduğunu öbürlerini de okumam gerektiğini vs. söyledi ben ise bildiğimi ve okuduğumu söyleyince gülümsedi :) Herkese teker teker,uzun uzun notlar yazması çok güzeldi.Ayrıca Ayşe Kulin yarım saat gecikti :)
Yekta Kopan'ın bir yalnız fotoğrafını yakalayamamışım :)
Yekta Kopan okumak hep istiyordum ancak kısmet olmuyordu,bugüneymiş :) Ayrıca Yekta Bey herkesle sohbet ediyordu ve çok güler yüzlüydü,bu da çok hoşuma gitti :)

Eveet,imzalılar bu kadar.Gelelim öbür aldıklarımaa :
 Martı Yayınları'ndan haarika fiyata bu kitapları aldım.Tanesi 5 TL! O yüzden hemen okumadıklarımdan kaptım.

Poşetleri ise böyleydi..
April Yayınları'nda ise 3 kitap 10 TL kampanyası vardı.Ben de aşağıdaki kitapları aldım : 

Hepsinin kapakları çok güzell :) Özellikle Konuşmayan Tavus Kuşu Camio'nun :)
Klasiklerde neden hiç indirim yok anlamıyorum.Antik Batı Klasikleri'nden Hacı Murat ve Sefiller'i aldım.Eveet aldıklarım bu kadaar.Bir de ayraçlarıma bakalımm:

Hepsi çook güzel değil mii :)

Bir de Atatürk kartpostalı dağıtıyorlardı.
Ve " Bursa'nın Kadın Yüzü" Sergisi vardı. 

Bursa'da doğmuş ya da hayatlarının bir kısmı Bursa'da geçmiş kadınların yaşam öyküleri..Çok güzeldi.


Bugünün ganimetleri toplu şekilde :)


Size fuar fotoğraflarıyla veda etmek istiyorum.Geleli zaten 3 saat civarı oluyor.Yorgunluktan hala ölüyorum.Ama harika bir gün geçirdim kesinlikle ! 
Sizin de okuduğunuz kitaplar var mı bunlardan,yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim :)
Sevgileer..


Not : Fotoğrafların hepsi bana aittir.


8 Mart 2013 Cuma

Şimdi Avrupa


Şimdi Avrupa genellikle sıkıcı bir kitap.Aziz Nesin'in bütün kitaplarından derleme öyküler olduğu için çoğu zaman anlamsız geliyor aslında.Ben pek beğenmedim diyebilirim :)
Okuyan var mı ?? :)

Bursa 11.Kitap Fuarı - 2013

Yarın kitap fuarı var inanabiliyor musunuzz :) Tabii ki çok heyecanlıyımm.Büyük bir heyecanla saatlerin geçmesini bekliyorum :)
Bakalım nasıl olacak :) Detaylar fuardan sonraa :)

Not : 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun ! Styleboom harika bir yazı yazmış okumanızı tavsiye ederim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...