20 Ocak 2015 Salı

FİLM | Love,Marilyn (2012)


Biyografik kitapları,filmleri çok seviyorum.Dün de ne izlesem,ne izlesem diye araştırırken bu filmi gördüm,e tabii ki izleyeceğim filmi de bulmuş oldum :) Aslında film değil de,daha çok belgesel tadındaydı.

Daha önce blogda bahsetmiştim,ama tekrar bahsedeyim.
Önceden Marilyn Monroe'yu sevmezdim ben.Önceden dediğim,onu tanımadan önce! 
Fotoğraflarıyla,tabiri caizse "aptal sarışın" rolleriyle tanıyordum ben onu,gerçek Marilyn'i bilmiyordum.Ve popüler olan şeylere karşı ilgimi yitirdiğim için; bir ara furya haline gelen Marilyn hayranlığına katılmamıştım elbette.Ama şu an büyük bir hayranı haline geldim diyebilirim :) Onunla ilgili her okuduğum,izlediğim şeyde zekasına bir kez daha hayran kalıyorum. (Hatırlatalım,Marilyn'in IQ'su 168 iken,Einstein'ınki 160)
(bu söz kesinlikle kendisini anlatıyor!)

Arthur Miller'a olan nefretim de bir kez daha arttı bu film ile birlikte.Marilyn'in çöküşünün en büyük sebeplerinden biri.Günlüklerinde yazdıklarını görünce,iç dünyasını anlayınca resmen filmin içine girip onu teselli etmek istiyorsunuz :/
Kolay bir hayatı olmamış Marilyn'in. Önyargılarınızdan sıyrılın ve onu tanımaya çalışın..

IMDB puanı : 7,3


Blogdaki Marilyn filmleri :

8 yorum:

 1. Bu filmi severek izlemiştim ben dee! Ah Marilyn ah ne çekti:(

  YanıtlaSil
 2. My Week with Marilyn filmini ben de izlemiş ve şaşırmıştım bazı detaylara. Çok hayranı olduğumu söyleyemem ama tavrını, edasını seviyorum ben bu kadının. Tavsiye için teşekkürler, bunu da izleyeceğim mutlaka..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de zekasına hayran oldum en çok :) Rica ederim,umarım beğenirsiniz :)

   Sil
 3. Love,Marilyn filmini bende çok beğenmiştim canım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marilyn'i tüm detaylarıyla anlatan bir film :))

   Sil
 4. Sanırım ben 13 14 yaşındayken Blonde diye bir film izlemiştim Marilyn monroe.nun yapılmış en iyi filmlerinden biriydi baştan sona kadar neler yaşadığını anlatıyordu..Bende çok büyük bir etki bıraktığını biliyorum internette aradım ama hiçbiyerde bulamadım malesef keşke bir kez daha izleme şansım olsaydı..O zamandan beri hayranımdır

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa hiç duymamıştım,bir araştırayım bakayım.Bulursam sana da haber veririm canım :)

   Sil

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...