31 Mart 2014 Pazartesi

Od - İskender Pala

Gündemden kaçmanın en iyi yollarından biri de okumak oluyor.Bundan sonra sırada 1 kitap yazım daha var.

Okuduğum ilk İskender Pala kitabı.
Ben her tarz okuyabilsem de,bu tarz "sufi" içerikli kitapları okurken biraz sıkılıyorum açıkçası.O yüzden benim için "akıcılık" daha ön planda bu kitaplarda.
Od ise,akıcılık yönünden çok yeterli değildi bence.Çoğu kısmı sıkılarak okudum.
Yunus Emre hakkında bilmediğim şeyler öğrendim ama,çoğu kısmı "of"layarak okuduğum için çok sevdiğim bir kitap olmadı.

Altı Çizilenler:

Umutlar sanki yarınlardan vazgeçmek üzereydi. sf:44

Cenneti hak etmek için yeterince iyi,cehenneme gitmek için fazla kötü olmadığımı düşünüyorum. sf:177
 

28 Mart 2014 Cuma

Magnum 25.Yıla Özel - Chili & Ganache

İstediğim dondurma çeşidi kalmayınca "hadi bunu deneyeyim" diyerek aldım. Hakkında hiçbir fikrim yoktu açıkçası,iyi ki yokmuş,çünkü internetteki yorumları okusam kesin almazdım :)
Tek midemi bulandıran dondurma diyen mi ararsın yarısını attım diyeni mi ararsın.
Bu yorumları okuyanlar ve vazgeçenler varsa bir de benden dinlesinler istedim:)
Paketi açınca gri renkte bir dondurma karşılıyor bizi.Normal çikolatanın griye boyanmışı :p
Tadı ise sade Magnum gibi.İşin sırrı çikolatasında herhalde,ama orda da garip bir tat hissetmedim ben normal çikolata gibiydi.
Orta kısımlarında çikolatalı bir kısım var,hoşuma gitti gayet.
Chili&Ganache isimli acılı tadı hiç hissetmedim ben.Acaba benimkinde mi bir problem vardı :p

Görürseniz bir şans verin derim :))


Çekiliş Haberleri #22
24 Mart 2014 Pazartesi

MÜZİKAL | Taksim Meydanı

Gezi'yi anlatan çok güzel bir oyun izledim dün akşam.
Hem sesleri harika,hem oyunculukları,nasıl bir yetenektir bu :)
Değinmek istediğim önemli bir nokta var:
Devlet bu tarz oyunlar sergileyenlerin ödeneklerini kesiyormuş.Tahmin edersiniz ki bu oyuncuların da aynı şekilde.Kendileri karşılıksız bu oyunları oynuyorlar.
Ve "İletin ki,sosyal medyada paylaşın ki,daha çok kişiye ulaşsın" dediler.
Lütfen siz de bu oyuna rastlarsanız,mutlaka gidin!

Talimhane Tiyatrosu'na teşekkürler!


20 Mart 2014 Perşembe

Bursa 12.Kitap Fuarı (2014) - Aldıklarım

Fuara 1. günü,2.günü ve bugün(6.günü) giderek fuar sezonunu bu senelik kapatmış bulunuyorum :) Yine kendimi dizginleyemedim paraları bırakıp çıktım.En azından yaz bitene kadar kitap almasam iyidir :)
Fuarda sizi de unutmadım,küçük bir sürprizim olacak takipte kalın :)
Günün yorgunluğunu atmak için kekimi de aldım,yazı yazmaya geldiim.Uzun bir yazı olacak,siz de kahveleri alın bence :)

İlk önce şundan bahsetmek istiyorum.Geçen sene Ayşe Kulin,Yekta Kopan,Üstün Dökmen gibi bayağı bir yazarla tanışmıştım.Bu sene bu tek bir yazarla tanıştım,Fadime Uslu.Size Kaçak Kahramanlar isimli kitabından burada bahsetmiştim.Yazarıyla tanışmak da kısmetmiş.Çok tatlı bir hanımefendi.Blogumda nacizane bir yorumda bulunduğumu söylediğimde blogumun ismini de istedi.Belki bakmıştır,ne dersiniz ? :)
Fuarın benim için tek yazarı Fadime Uslu'ydu.Memnunum aslında,bu açıdan özel oldu benim için :)
İndirimler ise,geçen seneye göre daha az mıydı ne ? Bu sefer kampanya (3 tanesi 15 lira gibi) yapmak yerine indirim (%20 gibi) yapmışlar gibi geldi.

Aldıklarım (nereden başlasak:)

En çok kitap aldığım yayınevi Nemesis'ten başlayalım madem.Nemesis belki de en çok kampanya yapan yayıneviydi.3 kitap 10 lira,3 kitap 15 lira gibi bütün kitapları kampanyalıydı.
Ben 3 kitap 15 liradan 6 tane Naşide Gökbudak kitabı aldım.Daha önce kendisinin Miralayın Kızı Süreyya isimli kitabını okuyup çok sevmiştim(yazısı için) İnternette de çok güzel yorumlar vardı bütün kitapları için.Böylece ilk gidişimde alttaki 3 kitabı,2.gidişimde ise üstteki 3 kitabı alıverdim :)
Miralayın Kızı Süreyya'yı okumuştum ancak hem ablam-annem için hem de kitaplığımda bulunsun diye aldım.

Martı da her sene yüzümü güldüren yayınevlerinden.Tess kitabını okumuştum(yazısı burada) ama  ablam için aldım.Sevgi Bağı ve Asla Vazgeçme meraktan dolayı alındı.

Siz de "Nihayeet!" diyor musunuz bunları gördüğünüzde :) Aylardan beri ortalıkta "İstiyorum!" diye dolandığım Arkadya kitaplarıma sonunda ka-vuş-tum! Gönül isterdi bütün kitaplarını alalım,ama şimdilik bu kadar :) Tercihlerimi Sarah Jio kitaplarından yana kullandım.

Geçen sene de fuardan klasiklerden almıştım,bu sene de aldım.Ailecek okuyabileceğimiz bir kitap bu,severiz Dostoyevski'yi.Yine de bir şikayetim var ki,klasiklerde çok az indirim var!
Bu kitap var ya,çok değerli ! Sahaftan aldım bu kitabı da.1947 basım içinde isim,tarih ve yer bile var,eski sahibi yazmış.Nasıl mutlu oldum an-la-ta-mam!!


April yayınlarında geçen sene 3 kitap 10 TL kampanyası vardı,bu sene onun yerine 5 TL,10 TL gibi kampanyalar yapmışlar.
Bu kitabın kapağı çok hoşuma gitti,hemen internette araştırma yaptım,beğendiklerini görünce de alayım dedim.Kişisel gelişim kitabı tarzında.Belki hayata bakış açımı değiştirir,ne dersiniz ? Göreceğiz:)

Öbür kitabım ise Sonsuz Kitap'tan yine kapağına bayılarak okuduğum bir kitap.Bu tarz kitapları zaten severim,yemek yapmayı da severim,ee daha ne :)
Sağdakinden başlayalım.Stantlarda dolaşırken arkadaşımın dikkatini çekmişti.%30 civarı bir indirim vardı galiba Ötüken'de.Bu kitap hem 3 TL'ye geliyordu,hem de okunmalı diyerek aldım.

Bugün ise sadece bu kitabı ve sizin için kitaplar aldım :)
Yine bir sahaf güzeli.3 TL'ye geldi ve 89 basıım.
Arkadya'dan ön okuma kitapçıkları.

Ayraçlarım.En sağdaki çok şeker değil mii ? Üstünde de "Ben bir kitap kurduyum" yazıyor.Kitap kurdu ayraçlarım da birdi,iki oldular :))

17 kitapla bitti fuar.

Benim fuar maceram böyleydi.Bursa'da yaşıyorsanız siz neler aldınız ? Eğer Bursa'da değilseniz siz de son zamanlarda aldığınız kitapları paylaşabilir ya da aldığım kitaplar arasında okuduklarınız varsa görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
Sevgiler!
Geçen seneki fuar yazılarım Part : 119 Mart 2014 Çarşamba

Dermokil Sivilce,Siyah Nokta Maskesi


Eczacıya sivilceler için bir ürün sorduğumda bunu göstermişti."Ne kadar etkili?" diye sorunca da "Bayağı etkilidir" demişti.Ne yazık ki bir faydasını göremedim.
Siyah nokta açısından da aynı şekilde.

Ürün 15 ml. Bir seferde bitirmeniz zaten mümkün değil.Ben eczacının da söylediği gibi kullandıktan sonra buzdolabına koydum ürünü.Dışarda bekletirseniz topaklanıyor bir kısmı.(bir süre dışarıda beklettim,tecrübeyle sabittir :) Bu ürün bayağı gitti bana.6 seferden daha fazla kullandım :)

Ürünün vaatleri :

Cildi temizlemek,nem ihtiyacını karşılamak
Doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmek
Ölü hücrelerden arındırmak
Sivilce ve siyah noktaları yok etmek

Dediğim gibi siyah nokta ve sivilcelerde bir değişiklik gözlemlemedim.Doğal ve sağlıklı görünüme gelecek olursak,maskeyi yıkadıktan sonra bir matlık gözüküyor ve daha güzel hissediyorsunuz cildinizi.Ama çok kısa bir süre :)

Ürünün yapısı çok hafif.Evde yaptığımız kil maskelerinden bayağı ince.
Kokusu ise hafif ve rahatsız edici değil.Benim hoşuma bile gidiyordu :)

Eczaneden 4,5 - 5 TL gibi bir fiyata almıştım.

Ürünle ilgili söyleyeceklerim bu kadar.Maske uygulamayı seviyorum ancak etkilerinden memnun kalmadığım için bir daha alacağımı sanmıyorum :)
Sevgiler!


GFC (Google Friend Connect) Sorununa Çözüm!

GFC sık sık problemler yaşatıyor bize.Az önce All About Seda'nın blogunda gördüm,hemen uyguladım.Böylece blogları takibe alabiliyorsunuz.

GFC eski haline gelene kadar(tabi gelirse) buradan takibe alabilirsiniz blogumu.

Eğer siz de blogunuza bu butonu eklemek isterseniz buraya tıklayın.

Blog ID'nizi öğrenmek için ise buraya tıklayın.

17 Mart 2014 Pazartesi

FİLM | Patron Mutlu Son İstiyor (2014)


AradaTürk sinemasından film izlemek de gerek deyip,izlediğim bir film.
Tolga Çevik'in programlarını izleyişim toplasanız bir elin parmağını geçmez,hatta hiç sonuna kadar izlemişliğim yoktur :) Kahkahalarla gülerler ya,ben sadece arada hafif bir tebessüm ederim.Yani kendisi benim favori komedyenim değil :)
Ezgi Mola'yı da sempatik buluyorum,seviyorum.
Bu filmde ikisi de çok şekerlerdi.Kahkahalar atacağınız değil de arada tebessüm edeceğiniz bir film bana göre bu.
Ülkece kötü günler yaşadığımız zamanlarda izleyebileceğiniz,keyifli bir film.


Vizyon Tarihi (1s 50dk
Yönetmen:
Oyuncular:Tolga ÇevikEzgi MolaMurat Başoğlu
TürKomedi , Romantik


LINE MESAJLARINIZI YABANCI GÖZLERDEN UZAK TUTUN

LINE’da kullanıcı bilgi ve görüşmeleri 3G, 4G ve Wi-Fi dahil tüm ağlarda şifreleniyor!
Yoğun iş temposu, şehirleşme ve hızlanan yaşam bizleri dijital dünyada sosyalleşmeye yöneltiyor. Bu alanda bilindik sosyal medya kanallarının yanı sıra ücretsiz mesajlaşma, ücretsiz sesli ve görüntülü arama gibi birçok hizmeti bir arada sunan mobil mesajlaşma platformları da öne çıkıyor. Aile bireylerinden arkadaşlara kadar hayatımızdaki herkesle her an paylaşımda bulunduğumuz bu platformlarda kullanıcıların dikkat ettiği en önemli özelliklerden biri de güvenlik sistemleri. Bu anlamda rakiplerinden ayrılan LINE’da kullanıcı bilgi ve görüşmeleri 3G, 4G ve Wi-Fi dahil tüm ağlarda şifreleniyor. LINE’ın iç denetim yönetimi alanında üç uluslararası sertifikaya (SOC2, SOC3 ve SysTrust) sahip olan ilk mobil mesajlaşma uygulaması olması da güvenlik standartlarına verdikleri önemin bir kanıtı niteliğinde.
Telefon Numaranızı Gizli Tutun
LINE’da kendinize özel bir ID belirleyerek telefon numaranızı kimselere vermeden iletişim kurabilirsiniz. Sizi LINE ID’nizi kullanarak ekleyen kişiler telefon numaranızı göremezler. LINE ID’nizi belirlemek için Diğer/Daha Fazlası > Ayarlar > Profil menüsünü kullanabilirsiniz.
Telefon numaranıza sahip kişilerin LINE arkadaşları listesine otomatik olarak eklenmek istemiyorsanız “Başkalarının Eklemesine İzin Ver” seçeneğini kapatabilirsiniz. Böylece sizi sadece LINE ID’nizi paylaştığınız kişiler ekleyebilir.

Tanımadığınız Kişilerin Sizi Rahatsız Etmesine Engel Olun
Anlık mesajlaşma uygulamaları kullananların korkulu rüyalarından birisi de yanlışlıkla alakasız bir mesajlaşma grubuna eklenmektir. LINE’da tanımadığınız kişilerin bulunduğu bir grup sohbetine davet edildiğinizde grupta bulunan kişiler telefon numaranızı göremiyor.
Tanımadığınız bir kişi size mesaj attığında LINE otomatik olarak  “Ekle”, “Engelle” ve “Şikâyet et” seçeneklerini sunuyor. Eğer size mesaj gönderen kişiyi tanımıyorsanız kolayca engelleyebiliyorsunuz.

Telefonunuz Yanınızda Olmasa Da Mesajlarınızı Koruyun
Yazışmalarınızı meraklı gözlerden korumak için LINE’a şifre koyabiliyorsunuz. Diğer/Daha fazlası > Ayarlar > Gizlilik ayarlarından “Şifre Kilidi”ni kullanarak LINE’ın her açılışta şifre sormasını sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca “Sohbet Odası Ayarları”ndan tüm sohbet geçmişinizi ve sohbetler içerisinde paylaştığınız tüm dosyaları tamamen silebiliyorsunuz.
Bir arkadaşınız LINE’dan size mesaj yazdığında bildirimin ekranda mesaj okunacak şekilde belirip belirmemesi ile ilgili ayarlarınızı da istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Bildirim ayarlarında yer alan “Önizleme göster” seçeneğini kapattığınızda, yeni bir mesaj geldiğinde ekranda gelen mesaj yerine “Bir mesajınız var!” yazısı görünüyor.

Paylaşımlarınızı Gizleyin
LINE’ı rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği de ileti, fotoğraf, video, bağlantı gibi paylaşımların yapılabildiği, sosyal medya yapısına sahip Timeline ve Home özellikleri. LINE’daki Timeline ve Home hareketlerinizi yalnızca arkadaşlarınız görebiliyor. Ancak burada da iletilerinizin kimler tarafından görüntülenebileceğini belirleyebiliyorsunuz.
Timeline’ınızda paylaşmak istediğiniz iletinizi hazırlarken alt menünün en sağında bulunan “Kişiler” sembolüne tıklayarak iletinizin gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.

Nerede, Ne Zaman İsterseniz Güvenle Konuşun, Mesajlaşın!
LINE'ı tüm akıllı telefonlarda (iPhone, Android, Windows Phone, Blackberry, Nokia), tabletlerde ve hatta bilgisayarınızda bile kullanabilirsiniz.
Kullandığınız cihaza uygun LINE indirmek için: http://line.me/tr/download

Bir boomads advertorial içeriğidir.

14 Mart 2014 Cuma

Rus Kışı - Daphne Kalotay


Geçen sene fuardan kalan tek kitabım buymuş.Bununla birlikte bitmiş oldu artık yenilerini alabiliriz :)
Aslında bu kitabı soğuk havalarda okumak niyetindeydim ama kısmet olmadı gibi diyebiliriz.

Kitabı 11 günde okudum ancak tamamiyle benim okuma hızımla alakalıydı.Şu aralar pek kafamı toplayıp da kitap okuyamıyorum.Gündemle de alakalı olarak.

Kitap konusundan bahsedecek olursak;Nina isimli eski bir balerinin mücevherlerini açık arttırmaya çıkarmasıyla başlıyor olay.Bu mücevherler bir çok olayı da aydınlatacak :)

Onun dışında kitap gayet güzeldi,anlatılan hikaye de ilgi çekiciydi.Konusu hoşunuza giderse okuyun derim :)

Altı Çizilenler:

-Yazı yazarken çıkan sesi ve bu hissi rahatlatıcı buluyordu. sf:96

-Her şey her zaman abartılmak zorunda.Nedenini çok iyi biliyorsun : Çünkü insanlar yönlendirilmeye ihtiyaç duyuyorlar.Ne düşünmeleri gerektiğinin onlara söylenmesi lazım.. (çok manidar oldu değil mi!) sf:251

0

9 Mart 2014 Pazar

ALIŞVERİŞ | Watsons İndiriminden AldıklarımKadınlar Günü indiriminden tabii ki ben de faydalandım :)) Oldukça uygun fiyata geldi aldıklarım.Bakalım neler almışım :

Öncelikle tek Watsons'tan almadığım ürün:
2.sıradaki Gliss Total Repair Sıvı Saç Kremi. Kağan Parfümeri'de de indirim vardı oradan 7,5 TL'ye aldım.

1.sıradaki Gliss Marrakesh Oil&Coconut Sıvı Saç Kremi. 20 TL üzeri alışverişe 5 TL'ye geldi.Haberim yoktu bundan,ilkini başka bir gün almıştım.Yeniymiş bu.

Nivea Pure Effect Stay Clear Arındırıcı Tonik . Oradaki görevlinin tavsiyesiyle aldım.Normal fiyatı 17,90 mış indirimle 8.95'e gelmiş.Fişe bakıp yazınca :))

Nivea Canlandırıcı Günlük Bakım Kremi Görevlinin tavsiyesiyle alındı,ablam için.Ciltteki nem dengesini sağladığını söyledi. Normal fiyatı 24 TL,indirimle 12 TL'ye geldi.

Neutrogena Yağsız Nemlendirici İnternette okuduğum yorumlara dayanarak aldım.Sivilce izlerinde etkili olduğu yazıyordu.Normalde 14,50 indirimle 7,25 TL.

Loreal Lumi Magique Fondöten  : Görevliye ton rengi danışınca böyle olur! Orada deneyince uygun gibiydi ama bir ton koyu geldi fondöten :( Açık fondötenlerle karıştırıp ya da yazın bronzlaşınca kullanmayı filan planlıyoruz.Normalde 34 indirimle 17 TL.

Maybelline The Falsies Black Drama Bunu daha önce denememiştim sanırım,çok uyguna geldiği için aldık.Normalde 18 indirimle 9 TL.

Bir de buraya koymayı unuttuğum Nivea'nın ikili maskelerinden aldım.Normalde 6,75 indirimle 3,38 e gelmiş :p

Bu da böyle bir alışverişti :) Siz neler aldınız ya da bunlardan kullandıklarınız var mı ? Yorumlarınızı bekliyorum!8 Mart 2014 Cumartesi

TİYATRO | Buzlar Çözülmeden ve Bir Rica


Keyifli keyifli tiyatro izlemeye gittik bugün.Nitekim izlemek ne mümkün! Önümüzdeki sırada 3 yaşlarında  bir kız çocuğu vardı ve susmak bilmedi.Herkes rahatsız oldu,bir süre sonra da görevli uyardı ve dışarı çıkardı anne ve çocuğunu.2.perdede aynı çocuğu tekrar içeri sokmuşlardı.Bu sefer yaşlı bir adam "Tiyatro izlemenin de bir adabı var!" diye uyardı bu kadınları ve görevli tekrar 2 kere uyarınca anca çıkardılar çocuğu.
Küçücük çocukları bu tarz yetişkin oyunlarına götürmeyin! Çocuklar bir şey anlamadıkları gibi hem sıkılıyorlar,bu sefer de konuşmaya başlayıp çevredekileri rahatsız ediyorlar.
Böyle böyle derken oyunun yarısından fazlası zehir gibi geçti benim için.
Neyse bu kadar şikayet yeter.Ama ciddi anlamda sinirlendim yani.

Oyuna gelecek olursak;
İsmini duyunca ilk,nerden tanıdık geliyor diye düşündüm.Ayşe Kulin'in Köprü isimli kitabındaki kaymakamın lakabı "Buzlar Çözülmeden" idi :) Nerden nereye!

Oyun 2 perdeden oluşuyor ve 2 saat civarı tuttu.
Kar yüzünden yolları kapanan bir kasaba var ve bu kasabaya yeni bir kaymakam geliyor.Yasa filan dinlemeden bir takım düzenlemeler yapıyor.
Ve sonunda ne oluyor acaba ? :)
Ben epey şaşırdım sonunda.2.perde daha zevkliydi bana göre.Büyük bir kısmını çocuksuz izlemem bunda etken olabilir :)
Oyunculuk da çok güzeldi.Gidin gidin izleyin :)
En sevdiğim repliklerden biri:
"Bu ülkeyi bu zamana kadar akıllılar yönetti de ne oldu ? Bırakın biraz da deliler yönetsin!" :)

Bir de yakında "1.Uluslarası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali" var.O oyunları da izlemek istiyorum,kısmet :)


3 Mart 2014 Pazartesi

YEMEK | Beşamel Soslu Ispanak

Hep bahsettiğim gibi yemek yemeyi ve yapmayı seven bir insanım.O yüzden blogda ara ara yemek tarifleri de paylaşıyorum.Bugün ise demir deposu ıspanak ile sağlıklı bir yemekten bahsedeceğim..
Yapılması da gayet kolay ve çok lezzetli.


Malzemeler:

1 kg ıspanak
1 soğan
Tuz,karabiber
1 yemek k.yağ
2 yemek k. un
3 yemek k. tereyağı
2 su b. süt


Yapılışı:

1 kg ıspanak,1 soğan,tuz ve karabiberi 1 yemek k yağda kavurun.Ayrı bir kapta 2 yemek k. un,3 yemek k. tereyağını kavurup üzerine 2 su b. süt ekleyin ve koyulaşana kadar pişirin.Fırın tepsisine önce ıspanakları sonra beşamel sosu döküp 170 derece fırında pişirin.Afiyet olsun :)


1 Mart 2014 Cumartesi

Günün Keyfi #8 ve "About Time"

Bugün arkadaşımla gezim gezim gezdikten sonra,akşam da sakin sakin oturayım,alayım çayımı yiyeceklerimi,bir film izleyeyim dedim.
Bugün bahseceğim film "About Time" Yine 2013 yapımı :) 2013'de ne çok film çıkmış yahu :p


Çok çok güzel bir filmdi,diyerek iddialı bir giriş yapmak istiyorum :) Az önce bitirdim filmi ve çok etkilendim.En güzel kısmı da sonuydu bence.
2 saat boyunca gülüyorsunuz,düşünüyorsunuz,bir şeyler öğreniyorsunuz.Çok sevdim :)
Filmden çok sevdiğim bir kısım:


04 Ekim 2013
Bilim Kurgu ,  Dram ,  Komedi
123 Dak.

Film Özeti

Genç yaştaki Tim Lake, ailesiyle birlikte sıra dışı bir yeteneğe sahiptir:Tim hayatının farklı 
yönlerini değiştirmek için bu özelliğini kullanmaya başlar. Mary adında bir kıza aşık olur 
çalışmak için Londra'ya taşınır. Tim gizli yeteneği ilişkilerine de yeni bir 'boyut' getirir ama
 genç adam yakın zamanda her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini fark edecektir.


Şu anki durum budur.
Kar yağınca okuyacağım demiştim ama,Mart geldi hala kar yok,kış bitmeden okuyalım bari :))Bunlar da İlginizi Çekebilir

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...